Безжичен микрофон (микрофон) за мобилен телефон со предавател - USB-C + Осветлување + футрола за полнење

Код: 71-083
3 658 ден Цена без ДДВ: 3 049 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Безжичен микрофон (микрофон) за мобилен телефон со предавател - USBC + Осветлување + футрола за полнење + снимање 360°. Можете да го користите за снимање кратки видеа, блогови итн.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Безжичен микрофон (микрофон) за мобилен телефон со предавател - USBC + Осветлување + футрола за полнење + снимање 360° . Можете да го користите за снимање кратки видеа, блогови, но и коментари во живо или долги интервјуа. Употребливоста со мобилен телефон ќе биде полесна отколку што изгледа. Сè што треба да направите е да го вметнете ресиверот Lightning или USB-C во телефонот и сè ќе се спари автоматски без потреба од преземање дополнителни апликации.

безжичен микрофон со футрола за полнење за паметен телефон

Одлично намалување на бучавата

Преносливиот безжичен микрофон има функција за интелигентно намалување на шумот. Опремен е со професионални чипови кои обезбедуваат ефективна идентификација на оригиналниот звук и јасно снимање дури и во бучни средини. Технологијата за автоматска синхронизација во реално време го намалува времето на последователно уредување видео и го поддржува искуството за гледање видеа. Идеален за употреба при креирање видео содржини за TikTok, Facebook, Instagram , YouTube итн.

безжичен мобилен микрофон за камера на мобилен телефон

Пренос на долги растојанија

Безжичниот микрофон има фреквенција од 2,4 GHz, што овозможува стабилен пренос на аудио сигнал без кабел. Микрофонот може да достигне преносно растојание до 20 m во реални услови и може да снима звук во насока од 360°. Како резултат на тоа, го зема звукот од добро растојание од напред и во исто време правилно го придушува звукот што доаѓа од страните и одзади.

Пренослив микрофон за мобилен - безжичен

Без раце и супер пренослив

Микрофоните Apexel може да се закачат на јаката за да ги ослободите вашите раце за снимање аудио видео, правејќи го вашето емитување порелаксирано и попријатно. Микрофонот е исто така многу лесен и пренослив, со тежина од само 70 g. Во куќиштето за складирање, можете да го полните до 5 пати без никакви проблеми. Потоа може да работи приближно 6-7 часа со едно полнење.

Безжичен микрофон за мобилен телефон

Двоканални безжични микрофони

Овој безжичен микрофонски систем вклучува 2 предаватели и 1 приемник кои можат да снимаат два аудио извора истовремено, така што не ви треба APP. Само поврзете го ресиверот со вашиот уред и тој автоматски ќе се поврзе.

Пренослив мобилен микрофон - безжичен

Спецификација:

  • Функции: снимање, интелигентно намалување на шумот, репродукција и следење
  • Фреквентен опсег: 2,4 GHz Опсег: до 20 m
  • Капацитет на батеријата: 80 mAH
  • Работно време: прибл. до 6 часа
  • Време на полнење: прибл. 2 часа
  • Боја: Црна
  • Тежина: 70 g

Содржина на пакетот:

1x USB-C безжичен микрофон
1x предавател
1x Кутија за полнење
1x USB кабел за полнење
1x Lightning (Apple) адаптер
1x Упатство за употреба

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена