Гласовен преведувач преку Bluetooth слушалки WT2 Plus - превод во реално време

Код: 70-001
18 538 ден 16 678 ден Цена без ДДВ: 13 899 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Гласовен преведувач преку Bluetooth слушалки ✅ WT2 Plus е апсолутно уникатен преведувач за двонасочен гласовно превод во реално време во светот.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Гласовен преведувач преку слушалки со Bluetooth WT2 Plus е апсолутно уникатен преведувач за двонасочен гласовно превод во реално време во светот. Безжични слушалки со интелигентен преведувач кој носи револуција во комуникацијата, без оглед на јазичните бариери. Ова е првиот светски преведувач за зборување со вештачка интелигенција за инстант превод во реално време директно преку вашите слушалки , без потреба да се преведува директно преку вашиот паметен телефон. Овој најдобар онлајн преведувач на говор носи поврзување на врвниот гласовен алгоритам и технологијата за машинско преведување. WT2 Plus ги редефинира преведувачите со значителен и иновативен начин, носејќи нови можности за своите корисници и компании на пазарот. Уред за инстант преведувач кој го менува вашиот изглед во комуникација и патување низ светот, доколку треба да преведете нешто. Нема веќе скап преведувач на јазици или преведувач на Google.

WT2 преведувачот е апсолутна новина и еден од најдобрите производи на годината

онлајн превод преку слушалки за апликација wt2 plus

Преведувачот поддржува превод до 36 јазици (вклучувајќи 84 различни акценти)

Можете да најдете список на сите тековно поддржани јазици за превод овде:

Арапски, англиски, бугарски, кинески, чешки, дански, фински, француски, грчки, хебрејски, хинди, холандски, хрватски, унгарски, индонезиски, јапонски, кантонски, каталонски, корејски, малајски, германски, норвешки, полски, португалски, романски, руски, шпански, словачки, словенечки, шведски, италијански, тамилски, телугу (Индија), тајландски, турски, виетнамски

Можете да изберете до 13 различни акценти на англиски јазик (САД, Австралија, Канада, ОК итн.). Исто така на шпански, имате до 20 различни акценти (Шпанија, САД, Доминиканска Република, Мексико, Венецуела, итн.) Можете да изберете до 15 различни акценти на арапски (Обединети Арапски Емирати, Египет, Израел, Мароко итн.) .

w2t преведувач на јазици

Промо ВИДЕО за WT2 преведувач

мобилен преведувач на апликации преку wt2 плус слушалки

Достапни се 3 начини на превод

Автоматски режим

Овој режим работи на принципот на инстант превод користејќи 2 Bluetooth слушалки ( идеално во потивка средина без шум од околината ). Сè што кажувате автоматски се преведува директно на поставениот јазик и добивате превод на звук преку вметната слушалка. Така, можете удобно да комуницирате без потреба од директен превод преку вашиот паметен телефон . Целата ваша комуникација, се разбира, е прикажана и архивирана во апликацијата преку мобилен телефон, каде што исто така можете да го проверите правилното препознавање на вашиот глас. Погоден за подолги разговори, деловни состаноци.

Рачен режим

Овој режим работи на принципот на инстант превод користејќи 2 Bluetooth слушалки ( идеално за комуникација со лице во бучна околина ). За превод, само допрете ги директно Bluetooth слушалките (кои го активираат преводот) и потоа сè што ќе кажете автоматски се преведува директно на поставениот јазик и добивате превод на звук преку вметната слушалка. Така, можете удобно да комуницирате без потреба од директен превод преку вашиот паметен телефон . Целата ваша комуникација, се разбира, е прикажана и архивирана во апликацијата преку мобилен телефон, каде што исто така можете да го проверите правилното препознавање на вашиот глас.

Режим на зборување

Овој режим работи на принципот на инстант превод со користење на 1 Bluetooth слушалка и телефон ( идеален за кратко зборување лице в лице со другата личност ). Другото лице со кое комуницирате ќе зборува директно со вашиот паметен телефон и тој автоматски ќе се преведе директно на вашиот избран јазик, а вие ќе добиете аудио превод преку вметната слушалка. За да можете да комуницирате без потреба да ја користите слушалката од личност која не ја познавате (што веројатно не е соодветно и учтиво), доволно е ако имате ставено само една слушалка. Целата ваша комуникација, се разбира, е прикажана и архивирана во апликацијата преку мобилен телефон, каде што исто така можете да го проверите правилното препознавање на вашиот глас.

Користењето на преведувачот WT2 Plus е прилично едноставно, само преземете ја бесплатно достапната апликација „WT2 Plus“ (iOS, Android) на вашиот мобилен телефон, за да се спарите со слушалката преку Bluetooth конекција (мин. Bluetooth верзија 4.2 и повисока), потоа две лица ќе стават една слушалка во увото и ќе можат веднаш да комуницираат. Принципот на комуникација е, вие да зборувате на вашиот јазик, а другиот ќе го слушне во слушалката преводот на неговиот јазик. Затоа, вистинската комуникација лице в лице повеќе нема да биде проблем. Револуционерниот преведувач ќе ја најде својата употреба при патување, бизнис, при посета на меѓународни продавници или хотели и во многу други прилики каде што комуникацијата на странски јазик е пречка.

WT2 Plus ја освои престижната награда за дизајн 2018 за неговиот одличен дизајн
 
WT2 награди

Претставете се пред светот!

Кога патувате во странство, нема ништо полошо од тоа да бидете заглавени на непозната локација без можност за ефективна комуникација. Со WT2 Plus, никогаш нема да бидете во таква ситуација бидејќи обезбедува природна комуникација во реално време без употреба на раце. Уживајте во локалната култура додека патувате, отворено изразете се и создадете позначајни врски со луѓето што ги среќавате.

гласовен преведувач wt2 плус

Инстант активирање - преведувач подготвен за употреба во секое време

WT2 Plus е единствен во својата технологија за обработка на сигналот, која се разликува од другите конкуренти на пазарот. За комуникација, не е потребно да го активирате телефонот или друго лице не треба да ја преземе паметната апликација. Сè што ви треба за комуникација е и двајцата да ја ставите безжичната слушалка во уво, а WT2 ќе се погрижи за удобен превод.

текст и реченици преведувач WT2 плус слушалки

Интелигентен алгоритам ON-THE-GO

Главниот алгоритам овозможува комуникација дури и во најбучната надворешна средина. Со автоматско откривање глас и преземање сигнал, WT2 обезбедува апсолутна комуникација без раце на различни јазици .
Комуникацијата во странство ќе ви биде лесна, без разлика на јазичните бариери.

онлајн гласовен превод wt2 plus

Двојно намалување на шумот - секој збор се брои!

Врз основа на алгоритми и намалување на шумот овозможува WT2 Plus да има до 95% точност во преводот , што го прави вашето разговор со странец сосема природно.

гласовен превод wt2 плус слушалка

Поддршка на повеќе јазици со глобализацијата

WT2 Plus моментално поддржува 36 јазици и 84 дијалекти , кои ќе бидат додадени и ажурирани во иднина.

WT2 Plus јазична поддршка

Долго траење на батеријата - подолго отколку што ви треба!

WT2 обезбедува до 5 часа траење на батеријата на едно полнење, повеќе од 12 часа траење на батеријата со футрола за полнење - Dock станица и до 30 дена во режим на подготвеност.

WT2 plus футрола за полнење

Бидете вчудоневидени со WT2 Plus!

Режимите на интеракција вградени во WT2 Plus ги исполнуваат сите барања за остварување на соништата. Обезбедува уникатно и беспрекорно комуникациско искуство.

електронски wt2 плус слушалки


Еднократна инвестиција!

Со користење на OTA технологијата (преку воздух), WTA2 Plus поддржува on-line надградби, чие ажурирање трае само до 3 минути и за софтвер и за хардвер.
Развојот нема да заврши, а преведувачот ќе продолжи да ја обезбедува најдобрата технологија за корисниците, па дури и да го усовршува преводот.


најдобар онлајн преведувач wt2

Дизајниран за споделување!

Дизајнот на WT2 Plus се заснова на идејата за „споделување“. Без разлика дали патувате за време на одмор или службено патување, кога ќе дојде можност да започнете комуникација со странец, понудете му една од слушалките и започнете комуникација природно со еден од најлесните начини.

преведувач во уво wt2 плус

wt2 преведувач како да се користи

Карактеристики:

Плус Одличен дизајн
Плус Траење на батеријата до 12 часа
Плус Автоматско поврзување
Плус Повеќе од 36 јазици и акценти на секој јазик
Плус Компатибилен за iOS и Android
Плус 95% точност на преводот

Спецификации:

Производ: WT2 Plus преведувач
Боја: бела
Јазична поддршка: 36
Поддршка: Bluetooth 4.2 и понова верзија (врска за мобилна апликација)
Полнење на батеријата: литиум полимер/90 минути
Траење на батеријата до 15 часа/за 3 полнење од приклучната станица
Системска поддршка: iOS 11.0 / Android 7.0 и понова верзија
Напон: DC 5 +/0,25 V
Напојување: 110 mA (слушалки) 320 mA (док станица)
Димензии на производот: Должина: 20 mm/Ширина: 10 mm/Висина: 35 mm
Димензии на пакувањето: Должина: 75 mm/Ширина: 75 mm/Висина: 36 mm
Нето тежина на производот: 93,5 g
Бруто тежина на производот: 404 g
Работна температура: 0 - 35°C

Пакетот вклучува:

1x Главна Bluetooth слушалка
1x гостинска Bluetooth слушалка
1x Док-станица за полнење
1x USB кабел за напојување
1x Торба за складирање
2x Кука за уши
6x Навлаки за уши
1x Упатство за употреба

содржината на слушалката за превод wt2

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (11)

98%
11×
100%
medo

медо

Дали би ми помогнало ако слушам курс на YouTube?
.

.

Преведено од: ar