Ленти со LED светло за автомобил LED - внатрешно осветлување во боја - 4x18 RGB LED светла + далечински + сензор за звук

Код: 02-036
5 518 ден 4 278 ден Цена без ДДВ: 3 565 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Ленти со ЛЕД светло за автомобил LED - внатрешно осветлување во боја - 4x леплива светлосна лента со 18 RGB LED светла + далечински управувач.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

ЛЕД ленти за автомобилски светла LED - внатрешно осветлување во боја - 4x леплива светлосна лента со 18 RGB LED светла + далечински управувач. Стилско осветлување на автомобилот благодарение на LED лентите во боја. Можете да ги залепите светлата во скалата на бои RGB на меката флексибилна лента едноставно на саканото место - налепницата 3M на дното. Напојувањето е 12V на запалката во автомобилот - има практичен прекинувач на конекторот. Сетот содржи 4 LED ленти, секоја со должина од 32 cm и 18 парчиња LED светилки. Лепливите LED ленти се меки и флексибилни, водоотпорни. Инсталирањето и ракувањето е многу едноставно , откако ќе ги залепите лентите, само поврзете го конекторот со запалката за автомобилот и совршеното LED осветлување на вашиот автомобил е подготвено!

LED позадинско осветлување на автомобилот - led лента

LED позадинско осветлување на лента за автомобил за внатрешно осветлување

Можете да ја изберете бојата на осветлувањето на далечинскиот управувач - црвена, зелена, сина, бела, портокалова, жолта, тиркизна и виолетова . Можете да го прилагодите придушувачот и да ги вклучувате и исклучувате светлата. Покрај конекторот има и сензор за звук - тој реагира на музика или дури и човечки говор. Светлата се спојуваат и се префрлаат врз основа на звучниот стимул. Постојат 4 различни ефекти на звучниот приказ за избор, кои можете да ги изберете директно на далечинскиот управувач. Можете исто така да изберете 4 ефекти за мешање на бои.

LED осветлување на автомобилот

Поставете го сопственото стилско внатрешно осветлување на автомобилот

автомобилски лед светлосни ленти

Карактеристики:

ПЛУС RGB бои
ПЛУС 4x18 LED светла
ПЛУС Далечински управувач
ПЛУС 8 бои
ПЛУС Сензор за звук - светлата реагираат на музика
ПЛУС Прикажи ефекти

Спецификација:

Должина на LED лента: 32 см
Број на LED ленти: 4
Број на LED светла на една лента: 18
Големина на една лента: 320x13x8mm
Должина на кабел до LED лента: 2x1,5m и 2x2m
Далечински управувач: да
Сензор за звук: да
Напојување: 12V - запалка во автомобилот

Содржина на пакетот:

4x LED ленти со кабли
1x 12V конектор
1x Далечински управувач
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена