Вински Аератор Хок

Код: 94-010
1 550 ден 1 178 ден Цена без ДДВ: 981 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Wine Aerator Hawk е практична алатка за сите љубители на црвени вина. Секое црвено вино треба да се газира пред да се конзумира со помош на пригодниот аератор

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Wine Aerator Hawk е практична алатка за сите љубители на црвени вина. Секое црвено вино треба да се газира пред да се конзумира со помош на пригодниот аератор. Одговара на која било стандардна големина на шише. Тоа е практична алатка за секое домаќинство.

Газираниот вино има подобар вкус. Како што дише виното, се отвора и ги ослободува аромата и вкусот. Традиционално за дегустација на вино се користат газирани вина. Сепак, екстракцијата одзема многу време, непријатно и не може да се направи во удобноста на домот.

Аератор за вино

Секој вински гурман знае дека виното мора да дише, а потоа има многу подобар вкус. Дишењето на виното се отвора и ослободува каков било вкус и вкус. Процесот на аерација на виното одзема доста време, но со оваа алатка оди многу брзо и лесно. Веднаш ќе ја почувствувате разликата: посилна арома и подобар вкус. Патем, ослободете се од капките вино што течат по шишето на чаршав. Благодарение на иновативниот облик на инката се истура и лесно се проветрува виното. Неговото убаво пакување го прави одличен подарок.

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена