Magic aerator Decanter - врат со средна големина

Код: 94-007
1 798 ден Цена без ДДВ: 1 499 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Magic aerator Decanter - врат со средна големина, дијаметар 35 mm со сито. Познато е дека виното има подобар вкус кога е газирано.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Magic aerator Decanter - врат со средна големина, дијаметар 35 mm со сито. Познато е дека виното има подобар вкус кога е газирано. Декантер го нуди токму тоа. Ако подготвувате забава дома и сакате да го привлечете вниманието на гостите, ова е одличен начин како да ја подобрите забавата. Вашите гости ќе уживаат во добрата забава и уште повеќе, ќе го ценат квалитетниот вкус на вината.

Декантер

Како да го преточите виното без професионални додатоци и искуство за сомелиер? Обидете се да го користите нашиот аератор Ангел, употребата е многу едноставна, а декантацијата на виното е сведена на минимум. Декантацијата на виното во гарафата може да потрае неколку часа за да се постигне вистинскиот ефект. Одличниот аератор може да го нагласи вкусот и аромата на виното директно од шишето со истурање на виното низ аераторот во чашата. Инката за декантирање е опремена со сито што го зафаќа и најмалиот талог во виното, а воздушните канали совршено ќе го проветруваат виното за миг. Ова е едноставна процедура која може да го нагласи вкусот и аромата на вашето вино, за да имате совршено искуство.

Ако имате вкус за добро вино, но имате малку време, ова е идеален уред за заштеда на време. Заборавете на чекање еден час додека виното не здивне. Едноставно треба да го отворите и истурете во чаша.

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена