Камени коцки мраз - Камења од виски

Код: 94-025
1 488 ден 1 054 ден Цена без ДДВ: 879 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Камените коцки мраз, таканаречените виски камења ќе ги разладат вашите омилени пијалоци без разредување и промена на вкусот. Камените коцки се направени од природен камен - талк.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Камените коцки мраз, таканаречените виски камења ќе ги разладат вашите омилени пијалоци без разредување и промена на вкусот. Камените коцки се направени од природен камен - талк, благодарение на што коцките можат долго да го држат ладниот пијалок , не апсорбираат мириси , а исто така голема предност е што не пливаат на површината на водата - затоа нема да ви пречи кога пиете пијалок. Класичниот мраз се раствора во пијалокот, што доведува до разредување на неговата содржина и може да го промени вкусот на пијалокот се додека мразот се чува во замрзнувач со месо или риба. Вклучена е и практична торбичка која служи за складирање на камените блокови во замрзнувачот. Употребата на коцки е погодна за сите видови на алкохолни и безалкохолни пијалоци. Заборавете на класичниот мраз и земете ги овие уникатни камени коцки кои совршено ќе го изладат вашиот пијалок без да имаат апсолутно влијание врз неговиот вкус, а исто така додаваат елегантна атмосфера на нијанса на вашето пиење.

Коцки од мраз

Карактеристики:

Плус погоден за ладење виски, коњак, бурбон
Плус брзо ладење на пијалоците без промена на нивниот вкус
Плус лесно чистење и складирање во замрзнувач
Плус камењата не лебдат на површината
Плус стилски дизајн

Содржина на пакетот:

9x камена коцка
1x торбичка

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

100%