SprayGard - заштитник на екранот за паметен телефон, таблет и лаптоп

Код: 71-001
1 798 ден 744 ден Цена без ДДВ: 620 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

SprayGard - заштитник на екранот за паметен телефон, таблет и лаптоп. SprayGard е проѕирен течен раствор, издржлив и ги заштитува стаклените површини од дамки, гребнатини и создава површина што е лесна за чистење.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

SprayGard - заштитник на екранот за паметен телефон, таблет и лаптоп. SprayGard е проѕирен течен раствор, издржлив и ги штити стаклените површини од дамки, гребнатини и создава лесна за чистење површина. Со една едноставна апликација, нашето револуционерно решение обезбедува супериорна заштита што ги одржува стаклените површини чисти подолго време. Уникатна заштита за вашиот паметен телефон, паметен часовник, таблет или лаптоп. Неверојатно е, но овој неверојатен заштитник за екранот и дисплејот не може да се сече, гребе бидејќи е направен од високотехнолошка нано-технологија .

спреј отпорен на прскање за мобилни телефони на гребење

SprayGard работи така што создава заштитен слој кој го прави телефонот отпорен на дамки и гребаници. Едноставно испрскајте го SprayGard на екранот и избришете. Екранот ќе биде отпорен на гребење и убаво чист, дури и брилијантно полиран, така што нема да останат несакани дамки или отпечатоци од прсти на екранот.


Прочитајте ги упатствата темелно пред да аплицирате. Заштита за до 3 мобилни телефони.
ЗАБЕЛЕШКА: Внатрешна употреба во средина без прашина. Не мешајте ткаенини од микрофибер за време на употребата.

Примена на Spraygard

1. Нанесете 4 до 7 спрејови Spraygard на екранот на уредот или додека екранот не е целосно покриен (протресете ја ампулата пред употреба). Избегнувајте прскање области на слушалки, звучници и копчиња.

2. Почекајте 1 минута растворот да испари и потоа нежно полирајте со ЦРНА крпа од микрофибер додека површината не стане чиста.

3. Кога површината е чиста, користете фен за коса, со поставување на висока температура, од 10 до 15 cm од површината со кружни движења 90 секунди. Почекајте уредот целосно да се излади пред понатамошна манипулација.

Повторете ги чекорите 1 до 3 за вториот слој на Spraygard. Секогаш користете нова чиста ЦРНА крпа од микрофибер.

ЗАБЕЛЕШКА: Секој преостанат раствор на SprayGard може да се користи за нанесување дополнителни слоеви.

Почекајте 6 часа за целосно стврднување на облогата, додека уредот може да се користи нормално. Избегнувајте изложување на површината на вода за време на стврднувањето.

За подобри перформанси, повторно вбризгувајте го Spraygard за 6 месеци (повторно нанесете го кога мазноста на стаклото ќе избледе и чистењето станува потешко). Несреќи се случуваат многу често и опремата може да се оштети на различни начини, како на пример паѓање. Затоа, препорачуваме да користите заштитна футрола за да се осигурате дека вашиот уред е целосно заштитен.

Компатибилни уреди
Spraygard компатибилен со паметен телефон, таблет, лаптоп, паметен часовник

Карактеристики на производот

Чувајте го средството за чистење стакло подолго
9H Lab Certified отпорен на гребење
За употреба со лаптоп, телефон, таблет, часовник и очила
50 прскања траат до 6 месеци
Стаклените површини се неверојатно мазни
Не се потребни дополнителни заштитници на екранот
Мазна површина
Нанесување на растворот со кружни движења
Невидлива заштита на екранот
Заштитува до 3 мобилни телефони

Содржина на пакетот:

1x Спрејгард
2x крпи од микрофибер
2x марамчиња со алкохол

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена