Пренос во живо за шпион за камера за wifi очила за паметен телефон (Android / iOS) FULL HD за мамење

Код: 10-589
11 718 ден Цена без ДДВ: 9 765 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Пренос во живо за шпион за камера за wifi очила за паметен телефон (Android / iOS) со FULL HD резолуција за мамење - совршена камуфлажа на камерата.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Пренос во живо со очила за wifi камера за паметен телефон (Android / iOS) со FULL HD резолуција за мамење - совршена камуфлажа на камерата . Стилските и шпионски очила имаат практична употреба за незабележано снимање на околината, а за ултра лесна конструкција од само 40 g се удобни за секојдневна употреба. Во исто време, не мора да притискате ниту едно копче бидејќи тие реагираат само на допир . Со овие шпионски очила го снимате токму она што го гледате додека имате одврзани раце, не предизвикувајќи сомнеж. Друга предност е преносот во живо преку WiFi конекција директно на вашиот мобилен телефон преку апликацијата „ GPSS CAM “, која е бесплатно достапна за Android и iOS . Со апликацијата, не само што можете да гледате снимени слики, туку и да репродуцирате снимени видеа. Очилата го поддржуваат создавањето на сопствена wifi мрежа со опсег од околу 30 метри и така ви овозможува да гледате снимка во живо за вашите пријатели во ваша близина.

Очила за снимање - Wi-Fi очила за пренос во живо (совршена камуфлажа)

очила со камера шпион снима видео

Камерата е вградена во рамката на очилата и скенира преку еднонасочна проѕирна пластика, што ја обезбедува нејзината тајност. Камерата не е видлива со голо око, ниту под кој било агол , ниту при позадинско осветлување. Ракувањето е прилично едноставно преку подлогата за допир на надворешната страна на рамката на очилата, а исто така е дизајнирана да биде незабележлива. Овие шпионски очила имаат совршена камуфлажа против секое сомневање бидејќи делуваат како стилски додаток на вашата облека.

Камерата е прецизно скриена во рамката на очилата

Очилата со камерата имаат проѕирни јасни леќи.

шпионски наочари со камера за снимање видео за WiFi

Корисна карактеристика кога треба да ја напуштите канцеларијата, но во исто време треба да бидете сигурни дека никој нема да го посети вашето биро додека сте отсутни. Сниманите слики се снимаат во Full HD со 1920x1080p со 30 fps на microSD картичка до максимум 32GB . Очилата се опремени со интегрирана батерија на полнење со капацитет од 280 mAh , која е вградена директно во отстранливата рака за очила. Ако треба да ја наполните батеријата, откачете ја раката и наполнете ја преку микро USB кабелот . Големата предност е што во пакувањето има уште една резервна рака со батерија, која ја прикачувате на очилата додека ја полните другата батерија . Ова ви овозможува постојано да снимате видео. Исто така, ќе ја цените функцијата за полнење на батеријата преку Powerbank , што ќе гарантира дека секогаш ќе имате наполнета батерија при рака.

Во пакувањето ќе најдете и една резервна рака (батерија за брза замена при употреба)

очила за снимање со камера

Шпионските очила се совршен избор за вас доколку треба да направите ненаметливо снимање на состанок без никакво сомневање . Чашите имаат широк опсег на употреба, бидејќи можете да ги користите, на пример на одмор, концерт или при снимање на различни животни искуства. Со поврзување на Full HD очилата со вашиот компјутер преку USB, тие дејствуваат како читач на мемориски картички и можете да преземате снимени видеа и фотографии директно на вашиот компјутер или лаптоп.

очила со HD камера

Својства:

Елегантни очила со HD камера
Контрола на допир на раката за очила
Поддршка за WiFi конекција
Користи microSD картичка до 32 GB

Спецификации:

Оптика: 2,0 MP CMOS
Резолуција на видеото: 1920x1080p
Сооднос на слики: 30 fps
Видео компресија: H.264
Формат на видео: AVI
Агол на скенирање: 70°
Мемориски картички: microSD картички 8-32 GB
Батерија: 280 mAh
Траење на батеријата: прибл. 100 минути (работно време)
Време на полнење: 1-2 часа
Мрежна врска: WiFi
Напојување: DC-5V
Кабел за напојување: микро USB
Поддршка за системи: iOS, Android
Димензии: 149мм x 146мм x 41мм
Тежина: 40 g

Содржина на пакетот:

1x WiFi очила со камера
2x Рака за очила со батерија
1x Адаптер за полнење за краци
1x Micro USB кабел
1x крпа за чистење
1x USB со софтвер
1x Прирачник

Дискусија за производот (3)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Σλ

Пренос во живо за шпион за камера за wifi очила за паметен телефон (Android / iOS) FULL HD за мамење

Некој од надвор може да разговара со мене во исто време и јас да ги слушам

Преведено од: el
0
Lin

Гледајте некој друг во живо

Може ли некој да гледа во живо со очилата?

Преведено од: nl
0
Dav

Пренос во живо за шпион за камера за wifi очила за паметен телефон (Android / iOS) FULL HD за мамење

David Mundy одговори

Дали може да се користат за пренос во живо на Twitch преку мојот телефон?

Преведено од: en
Lis

Што можам да направам

Lisa Reyes одговори

Како може да се поврзе преку Wi-Fi

Преведено од: en
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (5)

99%