Моноглед со двојна IR ноќна LED до 400 m 8x оптички и 3x дигитален ZOOM + WiFi

Код: 09-123
24 738 ден Цена без ДДВ: 20 615 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Моноглед со двојна IR ноќна LED до 400 метри со 8x оптички и 3x дигитален ZOOM + WiFi (апликација за Android/iOS) + батерија од 4800 mAh - Ноќно гледање за лов во темница.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Моноглед со двојна IR ноќна LED до 400 метри со 8x оптички и 3x дигитален ЗУМ + WiFi (апликација за Android/iOS) + батерија од 4800 mAh - Ноќно гледање за лов во темница - Wildguarder NR1 PRO. Ноќните двогледи имаат 3x дигитално и 8x оптичко зголемување. Овој двоглед може ефективно да зумира и да ги осветлува објектите, овозможувајќи ви јасно да ги гледате деталите во мракот. Снимката е зачувана на micro SD картичка со поддршка до 128GB. Можете да го користите за лов на отворено, кампување, следење, ноќен риболов, гледање птици и животни или луѓе, за воени цели итн.

Поддршка на апликацијата WIFI за гледање видео или фотографии (Android / iOS)

Wildguarder NR1 PRO - едногледно со двојна IR LED светло до 400 m 8x оптичко и 3x дигитален ZOOM + 4800mAh батерија

WildGuarder NR1 Pro е висококвалитетен уред за ноќно гледање за ноќен лов, ноќно гледање животни, гледање диви животни, гледање природа, авантура. Режимот со двојно напојување овозможува поудобно користење во дивината. NR1 Pro е робустен, издржлив, лесен за поврзување. Може да се инсталира и на уредот преку соодветен систем за инсталација. 7 типа на вкрстени ознаки и 5 нивоа на IR интензитет на светлина ќе ви го олеснат ловот.

Монокулар за ноќно гледање - за воени цели или лов ноќе

набљудување ноќе едногледно - двоглед со ноќно гледање wildguarder nr1

Двојни инфрацрвени дополнителни светла - двете инфрацрвени светла може да се вметнат за да се поправи астигматизмот или кондензацијата. Можете да гледате далеку и широко во темна средина, елиминирајќи ги недостатоците на надворешните инфрацрвени светла. 850nm и 940nm IR двојните инфрацрвени светла се прилагодуваат на потребите на различни средини. Мултифункционалниот уред ги задоволува сите ваши потреби.

двогледно ноќно гледање 850nm и 940nm IR двојни инфрацрвени светла

NR1 Pro може да се користи како дополнителен додаток на уредот кој обезбедува брзо стекнување на целта и богато контрастна слика со вкрстена ознака. Уредот има 3,1" LCD монитор. Дневно и ноќно набљудување - резолуција на слика/видео: 3264 x 2448/1920x1080 .

NR1 PRO двоглед - ноќно гледање


Долго траење на батеријата - батерија на полнење од 4800 mAh (вклучен е полнач за батерии).

Користете до 3-4 часа со вклучен IR, до 7-8 часа употреба со исклучен IR. Работи и како подобрен дневен моноскоп.

wildguarder ноќно гледање - дневна ноќ за пушка оружје

7 типа на нишани визири. Функцијата за ретикули може да се вклучи или исклучи.

моноглед со ноќно гледање - wildguarder

Двогледот доаѓа во црна боја со подигнати завршетоци и лесни за користење интегрирани копчиња дење или ноќе. Во пакетот ќе најдете прилагодлив ремен за врат за удобно носење. Во текот на зимата деновите стануваат пократки, што често ни го отежнува уживањето во активностите во кои вообичаено уживаме во остатокот од годината. Меѓутоа, со овие дигитални двогледи, ништо нема да ве спречи да уживате во вашите омилени активности без оглед на надворешните светлосни услови. Може да се користи во лов, кампување, риболов или едноставно гледање природа.

ноќно гледање до 400 m - NR1 wildguarder

Карактеристики:

Зголемување 1-32x
850nm и 940nm IR
Инфрацрвен опсег до 400 m
1920 × 1080: видео резолуција 30 фрејмови во секунда
Wi-Fi и APP (име на апликација: VF Cam)
Покажувач со црвена точка
Отпорност на удар: 4000 џули
Подвижен (горе/долу и лево/десно)
7 типа на нишани визири
4 Изборни бои (црвена/зелена/црна/бела)
Функцијата за ретикули може да се вклучи или исклучи

Параметри:

Стапка на слики: 30 fps
Екран: 3,1-инчен LCD дисплеј
Видео режим: MP4
Инфрацрвена моќност: 5W
Напон: 3,7V
Должина на употреба: >10H
Тип на складирање: TF картичка
Оптички зум: 1-8X
Дигитален зум: 1-3X
Капацитет на батеријата: 4800 mAh
Поддршка за меморија: 128 GB
IR: 850nm, IR: 940nm
Инфрацрвен опсег: 400 М
Опсег на фокус: 3 cm-∞
Резолуција на видеото: 1920x1080
Резолуција на фотографијата: 3264x2448
Големина: 214x103x58 mm
Тежина: 408 g

Содржина на пакетот:

1x Моноглед за ноќно гледање
1x батерија на полнење (вклучена во пакувањето во уредот)
1x торбичка за носење
1x лента за носење
1x Диоптриско стакло
1x Полнач за батерии
1x крпа за чистење
2x Ален клуч
2x Запечатувачки прстен
1x USB кабел
1x Упатство за употреба

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена